Strona fazon.pl wykorzystuje pliki cookies.

Inauguracja XIX Edycji Kampanii Społecznej Lodołamacze 2024 w Łodzi

13 czerwca w Łodzi, w Fabryce Aktywności Miejskiej, odbyła się ostatnia konferencja prasowa inaugurująca XIX edycję kampanii społecznej Lodołamacze 2024. Wydarzenie zgromadziło wielu znamienitych gości, w tym prezydenta miasta Łodzi, Pana Adama Wieczorka, dyrektora łódzkiego oddziału PFRON, Pana Władysława Skwarkę, rzecznika osób niepełnosprawnych przy prezydencie Łodzi, Panią Katarzynę Tręda-Piserę oraz dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Łodzi, Pana Adama Wojecha. W spotkaniu uczestniczyli również Pan Sławomir Michalski, przewodniczący rady wojewódzkiej POPON, oraz Pan Ireneusz Makowski, członek rady krajowej POPON.

 

Program Konferencji

Podczas konferencji zaprezentowano główne założenia Kampanii i Konkursu Lodołamacze. Wśród omawianych tematów znalazły się:

  • Prezentacja Kampanii i Konkursu Lodołamacze: Przedstawiono cele i misję kampanii, która od lat wyróżnia się na polskim rynku pracy.
  • Zmiany na rynku pracy osób z niepełnosprawnościami: Omówiono najnowsze trendy i zmiany w zatrudnianiu osób z niepełnosprawnościami, zwracając uwagę na rosnącą świadomość i zaangażowanie pracodawców.
  • Przykład firmy przełamującej bariery w zakresie zatrudniania osób z niepełnosprawnościami: Zaprezentowano inspirujące case study firmy, która odniosła sukces dzięki polityce inkluzywnego zatrudnienia.

Laureaci Konkursu Lodołamacze

Konkurs Lodołamacze od lat nagradza firmy, osoby i instytucje, które wyróżniają się w kruszeniu barier na rynku pracy. Laureaci są prawdziwymi specjalistami w "łamanie" stereotypów i uprzedzeń oraz w przełamywaniu obojętności wobec osób z niepełnosprawnościami.

Ideą Konkursu jest przełamywanie lodów, które symbolizują obojętność społeczną wobec osób z niepełnosprawnościami, zwłaszcza na rynku pracy. Przełamywanie lodów to wysiłek, który ma na celu wprowadzenie pozytywnych zmian w naszym życiu codziennym, w biznesie i administracji.

Znaczenie Konkursu

Konkurs Lodołamacze przez wszystkie lata swojej działalności pozwolił na docenienie dziesiątek firm, osób i instytucji, stając się rozpoznawalną marką. Statuetka Lodołamacza jest symbolem pozytywnych zmian w świadomości społecznej, otwartości i zaangażowania. Świadectwem znaczenia tego konkursu są setki zgłoszeń w każdej edycji.

Dawniej zatrudnianie osób z niepełnosprawnościami postrzegano jako wyraz filantropii. Dziś jest to wyraz odpowiedzialności społecznej, która staje się standardem w polityce personalnej większości firm. Pierwsze edycje konkursu promowały pracodawców zatrudniających osoby z niepełnosprawnościami, obecnie formuła została rozszerzona na szeroko pojętą wrażliwość społeczną.

Wrażliwość Społeczna

Wrażliwość społeczna to pojęcie znacznie szersze, obejmujące działania na rzecz osób z niepełnosprawnościami, odpowiedzialność za innych ludzi, klimat i naszą planetę. Konkurs Lodołamacze jest doskonałym przykładem, jak można promować i wdrażać te wartości w codziennej działalności firm i instytucji.

Zgłoszenia do Konkursu

Przypominamy, że zgłoszenia do XIX edycji Konkursu Lodołamacze można nadsyłać do 15 sierpnia 2024 roku poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej kampanii.

Inauguracja XIX edycji kampanii Lodołamacze 2024 to dowód na to, że idea wspierania osób z niepełnosprawnościami i promowania inkluzywnego zatrudnienia jest nadal żywa i niezwykle istotna w dzisiejszym społeczeństwie. Dzięki takim inicjatywom możemy tworzyć bardziej sprawiedliwy i otwarty rynek pracy dla wszystkich.

 

Zobacz galerię