Strona fazon.pl wykorzystuje pliki cookies.

Powiat Ostrowiecki: Muzeum w Krzemionkach z nagrodą Lodołamacza

Wczoraj w Teatrze Korez w Katowicach odbyła się uroczysta gala łódzkiej, mazowieckiej, śląskiej, świętokrzyskiej XVIII Edycji Konkursu LODOŁAMACZE 2023.

 

Laureaci tego konkursu to firmy, instytucje i organizacje przełamujące stereotypy i uprzedzenia. To także pracodawcy otwarci na potrzeby osób z niepełnosprawnościami, których przedsiębiorstwa dały szansę swoim pracownikom na pracę i rozwój.

W gali uczestniczyli wicestarosta Powiatu Ostrowieckiego, Andrzej Jabłoński oraz dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Ostrowcu Świętokrzyskim Małgorzata Stafijowska, która była także członkiem kapituły konkursu. Wraz z prezydentem Kielc, Bogdanem Wentą mieli zaszczyt wręczyć nagrody laureatom w kategorii Pracodawca Odpowiedzialny Społecznie - Zrównoważony Rozwój Biznesu.

W dwóch kategoriach wyróżnienia trafiły do przedstawicieli powiatu ostrowieckiego.

W Kategorii Instytucja, I miejsce zajęło Muzeum Archeologiczne i Rezerwat Krzemionki - oddział Muzeum Historyczno-Archeologicznego w Ostrowcu Świętokrzyskim. Nagrodę dla jednostki odebrał dyrektor Muzeum dr Andrzej Przychodni  oraz Anna Boroń, główny specjalista ds. wizerunku i edukacji w Muzeum. Natomiast w Kategorii Zatrudnienie Chronione, na II miejscu uplasował się Zakład Produkcyjno-Handlowy "ADAX" Andrzeja Pietrzykowskiego.

Laureatom serdecznie gratulujemy!

źródło: https://samorzad.gov.pl/